Упаковка, оздоблена флексографією, популярна серед виробників у всьому світі. Розглянемо найбільш варіанти які користуються найбліьшим попитом з використанням цієї технології.
- Дой-пак. Це пакет з гнучким дном, яке дозволяє виробу надійно стояти навіть з легким продуктом всередині. До додаткових опцій належать насічки для легкого відкривання, багаторазовий зіп-замок для зручного зберігання вмісту пакету після розпаковки.
- Пакет Саше (тришовний пакет). Дуже популярний за рахунок невисокої вартості рішення. Підходить для будь-яких сипучих продуктів, у тому числі спецій, а також товарів, які необхідно фасувати вручну.
- Пакет Стабіло. Пакування з чотирма запаяними бічними гранями і об’ємним дном, яке розправляється під вагою наповнення. Використовується для фасування кави та інших сипучих продуктів.
- Пакет Гассет. Пакування з бічними фальцями й заднім швом по центру. Також найчастіше використовується для кави.
- Пакет із заднім швом. Це прямокутне або квадратне пакування із заднім швом по центру, але без бічних фальців. Зазвичай використовується для снеків, напівфабрикатів, продуктів, що вимагають ручного фасування.
- Рулонна упаковка. Заготовка великого тиражу, що в подальшому (вже на виробництві замовника) нарізається на окремі одиниці. Оптимальне рішення для великих і середніх підприємств, що фасують крупи, макарони, сіль, цукор, печиво, цукерки.
Однак даний метод нанесення зображення має і деякі недоліки, про які варто знати заздалегідь.
- Відносно висока вартість малих тиражів. Для друку кожного окремого замовлення виготовляють унікальні форми, що робить ціну невеликого об’єму пакувальних матеріалів недостатньо вигідною.
- Невисока якість передачі найдрібніших шрифтів. Це пов’язано зі специфікою виробництва флексографічних форм.
- Якість зображення може відрізнятися в межах однієї партії. Проте цьому можна запобігти завдяки сучасному обладнанню, точності налаштувань і цифровому контролю.
Що важливо враховувати, вибираючи флексодрук?
Флексографія, як і будь-яка технологія оформлення упаковки, має свої особливості. Клієнту важливо враховувати їх на етапі погодження макетів, внесення правок.
- Особливості передачі кольорів. Для використання високоякісного друку флексографічним методом найкраще підходять макети, що не містять складних відтінків і переходів, напівтонів. Це обумовлено специфікою нанесення зображення.
- Вибір шрифтів. Не рекомендується використання літер з зарубками та шрифтів дуже малого кеглю. Передача таких тонких елементів не завжди може бути якісною. Однак в дизайні сучасного пакування шрифти подібного типу використовують рідко.
- Нюанси яскравості. Оскільки для нанесення зображення використовують дуже рідкі фарби (консистенція наближена до води), домогтися виразних світлих кольорів важко. Дещо яскравіший результат виходить при застосуванні чорнил з УФ-закріпленням.
- Твердість і структура матеріалу. У разі використання дуже тонкого паперу (біля 40 г/м2) використовують модифіковані фарби, які не будуть протікати крізь пори основи. Хоча флексографічні технології підходять для достатньо товстих матеріалів, велике значення мають параметри м’якості — в середньому це 30 одиниць по Шору.
Флексодрук — сучасний, високопродуктивний і екологічний метод оздоблення гнучких пакувальних матеріалів. Він особливо вигідний, якщо клієнт планує замовити тираж середнього чи великого об’єму. Компанія Rivne Flex має великий досвід виготовлення пакувальної продукції, оформленої за допомогою флексографічних технологій. Ми використовуємо найбільш сучасне обладнання, багатоступеневі друкарські лінії, гарантовано якісні витратні матеріали. У нас ви можете замовити пакування для будь-яких товарів (харчових і нехарчових продуктів, побутової хімії тощо), ручного фасування чи автоматичних ліній.