Компанія з виготовлення упакування Rivne Flex інвестувала в зелену енергетику та встановила сонячні панелі на своєму виробництві. Площа панелей займає 0,1 Га, а їх потужність - 200 кВт⋅год. У сприятливі сонячні дні підприємство повністю працюватиме на альтернативній енергії, а в середньому на рік панелі покриватимуть 20% виробничих потреб.
Проєкт був розпочатий ще до повномасштабного вторгнення, однак через війну компанія змушена була поставити його на паузу. У 2023 році команда повернулась до цієї ініціативи і реалізувала все за 60 днів.
“Війна вкотре підтвердила, наскільки важлива енергетична незалежність та безпека України. І саме розвиток місцевої генерації відновлюваної енергії сприяє гнучкості системи і стійкості до безпекових викликів. Нам як виробникам упаковки, зокрема, для продуктів першої необхідності, було ключовим забезпечити безперебійність роботи. Від початку повномасштабного вторгнення наше виробництво не працювало лише три дні, адже ми несли відповідальність за продовольчий сектор країни”, – розповів Микола Лівшук, засновник та виконавчий директор Rivne Flex.
Компанія інвестувала у встановлення сонячних панелей 6 мільйонів гривень в рамках державної програми “5-7-9”. Термін окупності такої станції складатиме приблизно 3-4 роки за умови, що вартість електроенергії суттєво не зросте.
“Для нас це не тільки інвестиція в ефективну економію ресурсів та покращення рентабельності бізнесу – це інвестиція в мінімізацію негативного впливу своєї діяльності на довкілля та в зелене майбутнє нашої планети. Приємно усвідомлювати, що в наших силах зменшити навантаження на загальну систему і створювати упакування, яке тепер на 20% вироблене на сонячній енергії. Сподіваємось, наш приклад надихне й інші українські бізнеси пришвидшувати енергетичну трансформацію нашої країни та рухатись у напрямку ЄС”, – поділився Богдан Лівшук, операційний директор Rivne Flex.
У планах рівненського виробника упаковки й надалі розвивати ініціативи сталого розвитку, слідувати принципам циркуляційної економіки та працювати над створенням безвідходного виробництва. Окрім переходу на зелену енергетику, команда Rivne Flex переробляє виробничі відходи у гранули, з яких в подальшому створюються корисні побутові речі, як-от відра, фурнітура для меблів, ручки для ножиць тощо. Читати більше про КСВ-ініціативи компанії.